Czy warto korzystać z usług podejrzanych firm transportowych?

Jak grzyby po deszczu, tak na przestrzeni kilku lat rośnie w siłę rynek TSL (TRANSPORT- SPEDYCJA- LOGISTYKA). Swoją zasługę ma tutaj Internet- dzięki jego rozwojowi powstało wiele elektronicznych serwisów przeznaczonych dla branży transportowej, które mają podobny model biznesowy- oferują klientom swoje usługi w trzech krokach: szybko, tanio i solidnie! Lecz nie zawsze te trzy magiczne słowa idą ze sobą w parze, szczególnie przy oferowaniu usług transportowych.

Należy pamiętać, że nie ważne jak dobre są chęci osoby „proponującej” przewóz, o tyle istotne są następujące czynniki, które wpływają na komfort zarówno przewoźnika, jak i osoby zlecającej transport, czyli potencjalnego klienta.

Bezpieczeństwo

Przy doborze przewoźnika trudno uniknąć zagrożeń takich jak: jak różnego rodzaju złośliwe oszustwa, kradzieże, podmiana towaru, przechwycenie danych osobowych, numerów kart kredytowych etc. Niebezpieczeństwom można jednak zapobiec korzystając poprzez szczegółowy proces weryfikacji nowych firm i kontrolę klientów po zawarciu umowy.

Kontrola

Wsparcie swoich klientów już we wstępnej fazie współpracy określone jest poprzez bezpieczeństwo. Wnikliwy proces weryfikacji sprawi, że podejrzane firmy nie będą mieć szans „zaoferować” swych usług.

Ochrona

Oszuści i złodzieje działający na rynku transportu towarów stają się coraz bardziej zuchwali. Oferują konkurencyjne ceny, przy okazji okradając z pieniędzy klienta. Z tego względu sami „użytkownicy” rynku transportu towarów muszą podjąć odpowiednie kroki zapobiegawcze. Transakcje transportowe zawierane w realnym świecie, jak i w wirtualnym mogą być bezpieczne pod warunkiem, że wybierze się sprawdzonego dostawcę usług, który w swojej bazie posiada tylko wiarygodną i rzetelną firmę, reaguje na wszelkie pojawiające się problemy, pomaga w razie wątpliwości, a przy tym zapewnia swoim klientom niezawodną współpracę. Nie bez znaczenia jest także zdrowy rozsądek i przestrzeganie we własnym zakresie wszystkich kryteriów kontroli i weryfikacji nowo-powstałych firm przewozowych.